Tečaj fotografije
Osnove fotografije | portret, moda, produkt, hrana | Upis završenog programa u E-radnu knjižicu
ŠTO JE FILCANJE?
Filcanje je tehnika obrade češljane neupredene vune. Vunene niti se termičkim i mehaničkim djelovanjem, uz pomoć vode i sapunice kod mokrog te igle kod suhog filcanja, isprepliću i stvaraju tkaninu ili čvrsti predmet.
Tehnike filcanja imaju terapeutski učinak pa se često primjenjuju u radu s osobama s posebnim potrebama jer razvijaju taktilnost, motoričku spretnost, kreativno izražavanje, samostalnost i samopouzdanje. Koriste se kao edukativne metode u posebnim i alternativnim programima, poput Waldorfske pedagogije. Osim vještine izrade interesantnih i simpatičnih „živih“ predmeta - kape, torbe, papuče, slike, figurice, nakit, ukrasi i sl., ova tehnika daje i osjećaj unutarnjeg mira, pomaže u fokusiranju i razvijanju strpljenja te djeluje meditativno. “Kada se upustite u filcanje shvatit ćete da je to proces koji opušta i smiruje, osjetit ćete da je riječ o „odmaraonici“ a ne radionici.”
Kreativna odmaraonica je ciklus od 4 radionice. Nudi individualan pristup u radu s manjom grupom polaznika (5-10), kroz ukupno 8 sati, jednom tjedno u trajanju 2 sata, odnosno 4 puta mjesečno.
Program:
1. tjedan: SUHO FILCANJE – upoznavanje s materijalom i tehnikom. Izrada valjkastih, okruglih i plošnih formi.
2. tjedan: MOKRO FILCANJE – izrada valjkastih i okruglih formi (tzv dreadlocks i kuglice).
3. tjedan: MOKRO FILCANJE – izrada tkanine (manja krpica koja može funkcionirati samostalno ili se spajati šivanjem u veće površine).
4. tjedan: SUHO FILCANJE – ukrašavanje, dodavanje detalja, spajanje, završni rad.
POČETAK PRVOG CIKLUSA: 18. 9. 2024.
PRIJAVE NA: shkembitza@gmail.com
VODITELJICA: Ivna Hraste, grafička dizajnerica i ilustratorica, rođena je 1976. godine u Zagrebu, gedje je diplomirala 2002. godine na Studiju dizajna pri Arhitektonskom fakultetu. Već preko 10 godina vodi radionice filcanja. Njezin nakit i predmeti izrađeni filcanjem vune
Osnove fotografije | portret, moda, produkt, hrana | Upis završenog programa u E-radnu knjižicu
CKIM u suradnji s udrugom "Studio place of art"
Prijave traju do 27. rujna 2024. Ogledni sat je besplatan!